dyskryminacja w MPK

 Na wniosek mieszkanki Olsztyna zająłem się problemem dyskryminacji osób niepełnosprawnych w mieście ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Wszystko rozbijało się o interpretację gremiów orzekających.  Mamy tzw”państwowych” i „samorządowych. Jest pomiędzy nimi różnica – mająca wpływ, na to czy osoba niepełnosprawna jest upoważniona do zniżek i bezpłatnych przejazdów w Olsztynie czy też nie.

Sprawa była niezmiernie zawiła nie tylko dla urzędników, interpelację w tej sprawie napisałem na ponad 6500 znaków. Treść dokumentu jest dostępna w moich dokumentach – pod nr 49 z dnia 24 sierpnia 2011.  ZKM udzieliło ogólnej odpowiedzi, której konkluzja wszystko wyjaśnia: ZKM w Olsztynie podjął rozmowy z przedstawicielami środowiska i po wypracowaniu wspólnego stanowiska w najbliższym czasie przedstawi projekt uchwały. Ten teks jest datowany na 9 września 2011r .

Nie poprzestając na tak oględnej odpowiedzi, nie zgadzając się na najbliższy czas i nieznane mi środowiska – na sesji 27 września 2011r ponownie dopytałem w sprawie z prośbą o doprecyzowanie sformułowań.

Z dużym zainteresowaniem odczytałem projekt uchwały opublikowany przed najbliższą sesją Rady, przed Komisją Gospodarki. Treść pozostawia pewne jeszcze niejasności co do interpretacji przepisu ale w dużej mierze likwiduje dyskryminację i wprowadza porządek. Z treścią dokumentu można się zapoznać na stronie BIP urzędu. Mam nadzieję, że dzięki uporowi kolejny problem udało się w Olsztynie rozwiązać. Dziękuję, szczególne podziękowania dla Marty za poświęcony czas by to wszystko wytłumaczyć.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.