Dorga z Płyt n-ty raz

Sprawa „Drogi z Płyt” wielokrotnie była przedmiotem moich interpelacji, powoływania się w dyskusji na przykład – negatywnego oddziaływania udostępnienia infrastruktury miejskiej dla deweloperów bez stosownego zabezpieczenia. Wspomniany trakt wielokrotnie był zgłaszany poprzez Bezpieczny Olsztyn – sytuacja obecna trwa latami! Ze swojej strony wskazałem podstawę prawną, dostarczyłem stosowanych materiałów do postępowania na podstawie ustawy Prawo Wodne, były zlecane ekspertyzy na zewnątrz i …..? Wspominałem o problemie również przy uchwalaniu budżetu miasta – jest 8 maja 2017 r. i sprawa drogi z płyt urasta do rangi przykładu bezsilności urzędników, radnych jak i samego Prezydenta Olsztyna wobec tak prostej sprawy jak egzekucja wobec winnych skutecznej naprawy drogi?

ZDZiT i Straż Miejska przez te lata przeprowadziły szereg analiz, interwencji – niestety

nic z tego nie wynika. Wszystko wiadomo – tylko brakuje decyzji – skuteczniej decyzji.

Kolejny se

zon mieszkańcy wykorzystują to co z drogi pozostało – jako namiastkę tak potrzebnego na Osiedlu Generałów traktu spacerowego, traktu pieszo-rowerowego.

Jako miasto od wielu lat stawiamy mocny akcent na aktywny wypoczynek, na rekreację i turystykę – warto by wszyscy mieszkańcy mieli do tego łatwy dostęp. Również po to by odkrywać „smaczne kąski” rekreacji szerszemu gronu odbiorców organizowałem szereg spływów kajakowych Łyną, wraz z grupą zapaleńców odbyliśmy spływ „Olsztyńskich Kolumbów” rzeką Kortówką, uczestniczyłem w wielu wypadach rowerowych itd. Nie

zawsze jest sposobność zrobić dłuższy wypad (odbyć podróż) po to by w bezpiecznym miejscu pospacerować. Dojazd z Osiedla Generałów do Parku Centralnego, Podzamcze, Kusocińskiego – czy wreszcie do Lasu Miejskiego bądź nad Jezioro Długie czy Ukiel to dłuższa wyprawa – nie zawsze możliwa do odbycia, jeśli ma się (w tak pędzącej rzeczywistości) tylko kilkadziesiąt minut, jeśli kapryśna (ostatnim czasem pogoda) uniemożliwia dłuższą aktywność „pod chmurką”

Droga z płyt jako trakt pieszo rowerowy była już poruszana zarówno w propozycjach Rady Osiedla Generałów jak i składanych interpelacjach. To świetne dowiązanie Zacisza jak i sąsiadów „z za miedzy” do traktu pieszo rowerowego nad jeziorem Bartąg – do infrastruktury gminy Stawiguda. To również świetne dojście do Parku Zacisze – który przy współpracy z miastem „narodził się” w zeszłym roku, jako owoc współpracy mieszkańców, Harcerzy, Rady Osiedla Generałów i ZDZiT.

Zatem kolejny raz wnoszę o skuteczne rozprawienie się z problemem, skazą na skuteczności działania gminy Olsztyn – stanem drogi z płyt! Powiedzmy razem dość dewastacji mienia gminy – mienia publicznego, które staje się ofiarą na ołtarzu bezmyślnego kapitalizmu. Zyski dewelopera – koszt mieszkańców – ten obraz musi na zawsze zginąć z terenu naszej gminy. Rozwiązujmy skutecznie problemy – tego oczekują od nas mieszkańcy!

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *