długi weekend

Ten weekend dla jednych był dłuższym okresem odpoczynku, dla mnie natomiast to okres wytężonej pracy jako samorządowca i polityka młodego pokolenia. W tym miejscu dziękuję Wszystkim, którzy w tym okresie znaleźli chwilę by mi towarzyszyć w reprezentacyjnych momentach. W kilku słowach opiszę zadania jakie stały się moim udziałem w maratonie świątecznym i szeregu uroczystości. Samo przygotowanie uroczystości, było szybką reakcją na niesprzyjające okoliczności. Główne place w Olsztynie w remoncie, dzięki zaangażowaniu życzliwych osób udało się wbić na Plac Konsulatu Polskiego, liczyłem na współpracę przy organizacji tego święta ze strony organizacji związkowych, oczekiwania okazały się znów bezpodstawne. Symboliczne przemówienia i złożenie kwiatów upamiętniło święto pracy. Pewnego rodzaju już tradycją stało się, że uczestnicy spotkania udają się po oficjalnej części na kawę i prowadzą merytoryczne rozmowy. Tym razem rozmawialiśmy o stosunkach dyplomatycznych z Wietnamem. Więcej szczegółów tej dyskusji można doczytać na blogu prof. Tadeusza Iwińskiego.

Święto Flagi odbyło się na kontrowersyjnym Placu Jana Pawła II – szybka ceremonia, wypowiedź Pierwszego w mieście odbiła się echem w Polsacie. To przyczynek do dyskusji nad naszą czasem niełatwą historią.

III Maja do uczestnictwo w dwóch delegacjach – jedna w imieniu Posła Iwińskiego, druga z ramienia Rady  Wojewódzkiej SLD. Na placu odbyłem wiele ciekawych dyskusji, to były również dyskusje o dalszych losach współpracy z Kaliningradem. Była to trudna rozmowa z przedstawicielem środowisk kombatanckich. Czy udało mi się przekonać do przedstawianych racji- zobaczymy. Po oficjalnej uroczystości dobra kawa na starówce.

Wiele ważnych spraw poruszano w kuluarach, ten weekend zmusił mnie do tego, bym nauczył się umiejętnie łączyć życie prywatne z życiem polityka i samorządowca. Nie ukrywam, że były też pewne zgrzyty, ale kunsztu polityka i dyplomaty uczę się nieustannie, niestety trzeba ten kurs znacząco przyśpieszyć. Obowiązków przybywa, a czas nie chce robić się elastycznym.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.