długa noc

Dziś, a w sumie to już  jutro!. Zmierzyłem się z papierkową robotą, praca, której nie można już dłużej odkładać. Z ważniejszych spraw – już dziś do Wojewody wpłynie wniosek o uchylenie uchwały Rady Miasta – zabawa w kotka i myszkę mnie już zmęczyła. Trzy lata takiej zabawy mogą każdego skłonić do wyciągnięcia cięższej artylerii – sprawa odpadów komunalnych i ostatniej zabawy w nowelizację uchwały z 2006r trafia pod lupę prawników Wojewody. Czy starczy pary by ruszyć ten temat, czy zafunkcjonuje powiedzenie Kruk Krukowi oka nie wykole? – karty na stół sprawdzam – ustawa o Samorządzie Gminnym tekst jednolity z 12 października 2001r Art 85.

Wczoraj jako konsultant pomagałem w sprawie próby likwidacji ogródków działkowych Kormoran, sprawę władze miasta chcą przemycić bokiem – nadałem ramy dla pisma do Prezydenta i konsultowałem sprawę z szefem wojewódzkim działkowców. Jest grubo w sprawie. Są wątpliwości – potrzebne wyjaśnienia. Sprawa niebawem wróci.

Poniedziałek to sprawy głównie osiedlowe, wraca sprawa szkód jakie dla prywatnych przedsiębiorców i mieszkańców wyrządzają źle przygotowane roboty publiczne. Ile razy płacimy za jedną rzecz?. Miasto zamiast pomagać – szkodzi.  Pismo od zainteresowanej strony wpłyneło do władz Olsztyna.

Wtorek to również informacja od osób dotkniętych powodzią – sprawy toczą się przewlekle, nie dość, że rolnicy nie zbiorą plonów, ponieśli koszty – to nie mogą liczyć na ulgi w poszkodowanych gminach, nie mogą liczyć też w ANR na umorzenie części tegorocznych opłat. Ciężko słuchać relacji bezpośrednio dotkniętych kataklizmem. A tu TV nadaje tylko o krzyżu w różnych wersjach. PO i PiS w klinczu, nie dostrzegają tego co najważniejsze.

Co do sprawy konsultacji jakie się odbędą 23,24,25 sierpnia – uwagi swoje przedłożyłem na spotkaniu 6 sierpnia – poczekam do końca miesiąca – zobaczymy co z tego zostanie wzięte pod uwagę. – ja przekopuję się przez raport oddziaływania na środowisko – już niebawem podzielę się uwagami.

Błędy w prowadzeniu robót – robią się coraz bardziej brzemienne w skutkach, dziś odbyła się dyskusja ile te rogatki tak naprawdę będą nas kosztować. Wrzesień może nas napawać przerażeniem.

Dziś też kolejna rozmowa w sprawie audytów energetycznych – sprawą zajmuje się obecnie Poseł Elżbieta Streker-Dembińska – temat rusza dalej soją drogą – ciekaw jestem rozstrzygnięć.

Ostatnie dni to również pisma w sprawach pilotowanych – sprawa tymczasowych obiektów na pętli ul. Stara Bartąska (tu dziękuję dla MZDiM za podjęcie pałeczki, godniejsze warunki oczekiwania na odjazd autobusu, może to zostanie wcielone jako rozwiązanie towarzyszące każdym przenosinom przystanku?). Chodnik przy Bartąskiej też doczekał się przeglądu zarwania naprawione, czekamy teraz na zajęcie się Bartąską – Prezydent miasta poproszony o objęcie tej sprawy osobistym nadzorem ( 2 x MZDiM teraz kolej na Prezydenta)

Mój Blip aktywniejszy ze względu na mobilne możliwości.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.