Dla jednych sufit dla innych podłoga

To co dla jednych jest już sufitem dla innych to dopiero podłoga.  Stwierdzenie to świetnie obrazuje to co się dzieje nie tylko w naszym mieście. Z przykrością obserwuję niechęć do nowych przyszłościowych rozwiązań – rozwiązań które wybiegają daleko w przyszłość. na potwierdzenie tezy kilka faktów.

1. Chciałem skrzyżowania bezkolizyjnego ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego dla władzy w mieście był to sufit a dla mnie podłoga. Dlaczego podłoga – byłoby to świetne rozpoczęcie przebudowy całego ciągu komunikacyjnego – z jednej strony do Witosa i Obwodnicy, z drugiej przyszłościowe nawiązanie do projektu ul. Obiegowej która już w samej koncepcji była rozwiązaniem bezkolizyjnym. Przez krótkowzroczność zrobiliśmy zamiast krok w przód dwa kroki w tył (patrząc na rozwiązania układu świateł, zbyt oszczędnościowe i za blisko skrzyżowania zatoczki dla komunikacji miejskiej)

2. Nieśmiertelne odpady komunalne – potocznie zwane śmieciami – wszyscy chcą brnąć w spalarnie odpadów, moim zdaniem błąd dlaczego – kilka powodów, spalarnia nie zachęci do segregacji odpadów, to jest drogie rozwiązanie, t rozwiązanie nie gwarantuje ochrony środowiska. Przyszłością dla mnie to zwiększona segregacja, odzysk surowców wtórnych, kompostowania i produkcja biogazu – przejrzyjmy swoje kosze na śmieci i zobaczymy co rzeczywiście nie nadaje się do odzyskania. Spalarnie to źródło ogromnej ilości popiołu – a popiół ze spalarni to odpad niebezpieczny dla środowiska!!!

3. Rozpoczyna się dyskusja w sprawie elektrowni atomowej – pomysł wart przemyślenia tu pełen szacunek do kolegi Piotra Kowalskiego – zaczniemy na ten temat poważną dyskusję. Były to marzenia warto poddać je weryfikacji.

Dział będzie rozwojowy 🙂

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.