czas na inwestycje

Od czwartku 18 marca uczestniczyłem w pierwszej części programu samorządowego organizowanego przez Szkołę Liderów. Po wyczerpujących wykładach, ćwiczeniach – do późnej nocy prowadziliśmy dyskusje o tym co w naszych samorządach lokalnych nie jest tak jak powinno, co należy zrobić by poprawić jakość życia w naszych gminach. W pierwszej części utrwaliłem wiedzę z zakresy prawa wyborczego i zasad finansowania kampanii wyborczych.

Bardzo interesujące okazały się warsztaty prowadzone przez Dr Sergiusza Trzeciaka – strategia kampanii wyborczej i taktyka wyborcza. Zegar wyborczy nieuchronnie tyka, czas leci – przygotowania w toku. Przyjdzie ten dzień – będę gotowy zarówno ja jak i kandydaci z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Debata oksfordzka przyniosła szereg nieoczekiwanych zwrotów w dyskusji, przyniosła wiele ciekawych przemyśleń i pozwoliła na pracę nad sobą. Trening trwa – a słowa klasyka „trening czyni mistrza” trzeba prowadzać w życie.

Ogromny ładunek pozytywnych doświadczeń przyniósł warsztat Dr Rafała Mrówki – człowieka, który wie wiele o wystąpieniach publicznych, wie co trzeba zrobić by wrodzone predyspozycje mówcy poprawiły czytelność przekazu w publicznym wystąpieniu.

Na pytanie dlaczego ponoszę ogromny trud wyjazdów, inwestycji swojego prywatnego czasu i środków w uczestnictwo w Programie Samorządowym? – odpowiedź jest prosta, czas poznać wszystkie słabe swoje strony i kontrkandydatów – by w wyborach samorządowych przedstawić spójną i czytelną dla mieszkańców miasta ofertę programową i personalną. Trzeba inwestować w ludzi by oni mogli zainwestować swój czas i pracę w rozwój naszego miasta.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.