było zaproszenie

Na dziś Prezydent Grzymowicz otrzymał zaproszenie do rodziców i grona pedagogicznego szkoły nr 33 – niestety na spotkanie nie przybędzie. Została zastosowana technika kroku do przodu, myślę, że na to złożyło się kilka czynników. Zaproszenie od rodziców trafiło do biura podawczego w poniedziałek, niestety do wczoraj nie było odpowiedzi – czy prezydent przyjdzie, czy też nie. Będąc w stałym kontakcie telefonicznym z przedstawicielami szkoły nr 33 – podjąłem interwencję – celem ustalenia czy spotkanie sie odbędzie z udziałem Prezydenta, czy też nie.

Otrzymałem deklarację z sekretariatu, że pismo jest od wtorku na biurku Prezydenta – poprosiłem o informację, czy Prezydent planuje przybycie na spotkanie, czy w związku z zadaniami to się nie uda. Po blisko godzinie otrzymałem informację, że Prezydent swoje stanowisko w sprawie reformy edukacji przedstawi na konferencji prasowej.

Jakie mogą być takiego działania przyczyny? – podejrzewam, że wpływ na to ma decyzja kurator oświaty – informacje na portalu wm.pl są połowicznie dobre – dobre są dla szkoły 33  – Kurator zaopiniowała takie działania „reformatorskie”  negatywnie, natomiast szkoła 32 zdaniem Kurator może zostać wcielona w strukturę szkoły 34. Czekam z niecierpliwością na to co pojawi się w dzisiejszej GO i co zostanie przekazane na konferencji prasowej. Trzymam kciuki za mądrą decyzję władz miasta i skorzystanie z koła ratunkowego jakie jest zawarte w liście otwartym – treść dostępna na www.sld.olsztyn.pl – czas wziąć siez edukacyjnym bykiem za rogi, a nie kopać po kostkach i unikać odpowiedzialności.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.