bezprawie i niesprawiedliwie

 Dziś odbyła się Sesja Rady Miasta, na której złożyłem interpelacje. Z zapowiadanych 11 wygłosiłem 9 ponieważ Radni prosili by za dużo nie mówić. Tak czy inaczej pozostałe 2 złożę w formie interpelacji/zapytań między sesjami. Oto na razie hasłowo sprawy, które wymagały mojej uwagi.

  • sytuacja osób zamieszkujących pod adresem Lubelska 43c – na sesji wszczynamy zmianę planu ze względu na uciążliwość oczyszczalni ścieków a przy OZK z tym problemem mieszkańcy borykają się od 17 lat. Jakie będzie tego rozwiązanie przesiedlenie?
  • sprawa ulg dla osób niepełnosprawnych – Olsztyn dyskryminuje ze względu na powód niepełnosprawności?
  • wyścigi uliczne, patronat Prezydenta a brak osoby w ratuszu, która będzie doradzać osobom, które chcą ciekawą imprezę masową w naszym mieście zorganizować.
  • samowoli budowlanej ciąg dalszy, otrzymałem informację  PINB, że wszczęto procedurę dotyczącą samowoli w Parku Kusocińskiego – zostaliśmy poinformowani na sesji o pozostałych podobnych obiektach – co w ich przypadku nastąpi. Czy zorganizowane spotkanie przy samowoli budowlanej miało zgodę na zgromadzenie publiczne.
  • w rejonie wyjazdu z OTBS na Zaciszu błędnie wykonano inwestycję – wyjazd na Bartąską – czy miasto starało się o odszkodowanie płacone z ubezpieczenia jakiemu każdy projektant, inżynier z uprawnieniami podlega?
  • Pan Prezydent objął patronat nad imprezą na Stadionie Leśnym, zostały obiecane koszulki – nikt ich na festyn nie dostarczył. Co było powodem niewywiązania się z zobowiązania?
  • Proszę o przedstawienie oferty inwestycji jakie miasto chce zrealizować w ramach PPP?. Kontynuacja współpracy międzynarodowej i pozyskiwania zewnętrznego kapitału.
  • kluby sportowe korzystają z boisk miejskich. Proszę o informację dotyczącą sposobu zwalniania z opłat za wynajem obiektów. Czy władze miasta przy podejmowaniu decyzji biorą pod uwagę fakt, czy członkowie tych klubów muszą uiszczać opłatę do klubów? czy mają możliwość ćwiczyć nieodpłatnie?.
  • basen olimpijski w Olsztynie – ile będzie nas kosztował?. Ile osób jednocześnie będzie mogło zgodnie z przepisami korzystać z rozrywek wodnych?. Czy nie podzielimy losu obiektu w Suwałkach, że będzie ustalony limit na liczbę jednocześnie kąpiących się?.
Do spraw na okres międzysesyjny zaliczam – OTBS na Zaciszu powstał, do kogo należy obowiązek dokończenia ul. Złotej?
Słaba pamięć byłego wiceprezydenta i jego rola w sprawie przedszkola na os. Generałów.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.